Ангеловски го поздрави нoвиoт ycпeх на peпpeзентацијaта: Ceкојa чecт, пoвтopно ја нaпpaвивтe Македонија гopдa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија не згреши и оствари победа над Исланд со 3-1 во последниот меч од групната фаза од квалификациите за Светското првенство, резултат со кој го потврдивме второто место во групата и со тоа останавме во игра за пласман на мундијалот и тоа преку бараж битките.

Ова е уште еден одличен резултат на националниот тим и истиот го поздрави и поранешниот селектор Игор Ангеловски со кого минатово лето игравме на Европското првенство.

-Честитки за пласманот во бараж натпреварите за СП во Катар. Повторно ја направивте Македонија горда, секоја чест, -напиша популарниот Мрме Инстаграм.

Ждрепката за баражот ќе се одржи на 26-ти овој месец.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This