October 6, 2022, 9:19 pm

(Видео) Tepopистички нaпaд во Ливерпул, има и зaгинати

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тројца мажи се уапсени под сомнение дека извршиле терористички чин во кој се случи експлозија пред болница во Ливерпул, соопшти британската полиција. Едно лице загина, а друго е повредено при експлозија на возило пред женска болница во Ливерпул, на северот на Англија.
Според полицијата, уапсени се тројца мажи на возраст од 29, 26 и 21 година.
Антитерористичките единици ја продолжуваат истрагата, соопшти британската полиција.

Фотографиите од местото на настанот покажуваат запалено возило, додека чадот се издига над зградата, додава Скај њуз.

Полицијата наведува дека досегашните информации укажуваат дека се работи за такси возило, кое пред експлозијата застанало кај болницата, јавува Танјуг.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This