December 8, 2022, 5:26 am

(Во живо) Прес конференција на Кастриот Реџепи: Kaде бил во четвртокот и зошто не дојде во Собранието

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се огласи и пратеникот Кастриот Реџепи, во врска со тоа кое време денеска ќе даде изјава за медиумите.

За ТВ Алсат ијзави дека денеска ќе даде изјава во 11:30 минути, во Собранието.

Пратеникот Реџепи, денеска ќе ја одржи пресконференцијата во врска со „исчезнувањето“ на денот кога требаше да се гласа за (не)доверба на Владата.

Се очекува тој да го каже својот моментален став за актуелната политичка состојба во земјава, а веќе е исклучен од Движењето Беса, партијата во која беше пратеник.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This