February 6, 2023, 3:29 am

Градоначалникот на Ѓорче Петров свика Кризен штаб за да се испланира подготовката за зимската сезона

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со оглед на тоа што од денеска почнува зимската сезона, градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, одржа средба на општинскиот Кризен штаб за да се разгледаат потребните подготовки за делување.

Учество на средбата зедоа надлежните служби и претставници од сите урбани и месни заедници од општината.

Одржавме состанок на кризниот штаб во општина Ѓорче Петров, со присуство на претставници од сите месни и урбани заедници и надлежните служби, со цел навремена припрема за престојната зимска сезона – информира Стојкоски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This