November 29, 2022, 4:06 pm

Дебар три недели без нов случај на Ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Дебар и околината заедно со Центар Жупа од 19 октомври не е регистриран нов случај на болни од ковид-19. Засега никој нема објаснување зошто е тоа така, за разлика од речиси сите други општини каде болеста е во пораст.

Последните два случаи биле регистрирани на 19 октомври, а во текот на тој месец вкупно биле регистрирани четири случаи. Претходниот месец, во септември, како што јавува МИА; имало 112 ковид – позитивни лица, а во август вкупно 357 случаи.

Инаку во овој регион од почетокот на епидемијата во земјава, од ковид-19 починале 80 лица, а позитивни на вирусот биле 1.453 лица.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This