October 6, 2022, 10:09 pm

Муцунски: Фудбалерите испишаа историја, покажаа како се брани црвено-жолтиот дрес, остварен е сонот на многу генерации

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски, со честитка за македонските фудбалери кои вечерва со победата над Исланд обезбедија бараж меч за пласман на Светско првенство.

Фудбалерите испишаа историја, остварен е сонот на многу генерации! Македонија ќе игра во мундијалскиот бараж за Светско првенство! Браво за фудбалерите, покажаа како се брани црвено-жолтиот дрес! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 #ОдимеНаСветско, напиша Муцунски

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This