August 10, 2022, 9:22 am

Се местат ли изборите во Дебар?: ДУИ одеднаш ги зголеми гласовите, Поцеста се coмнева дека Владата се вклучила во изборите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатот на Алијансата за Албанците за градоначалник на Дебар Беким Поцеста обвини дека ДУИ ги вклучила владините структури во изборниот процес денес за градоначалник на Дебар. Коментирајќи во изјава за ТВ21, тој најави дека ќе ги анализираат записниците од избирачките места.“ – пренесе весникот „Лајм“ во својата вест со наслов „Поцеста: Налетот на целата Влада нè остава во сомнеж“.

По две чисти победи и во првиот круг и во прегласувањето, секако не го очекувавме овој развој на настаните. Со оглед на налетот на целата Влада со сите нејзини структури во изборите, не остава да се прашуваме: како успеале да ги зголемат толку многу нивните гласови? Останува да се анализираат сите записници и следниот ден да се излезе со официјално соопштение“, изјави Поцеста за ТВ21.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This