October 6, 2022, 9:41 pm

Сообраќајна незгода во Прилеп: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.11.2021 во 07:45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп, патничко возило „фолксваген пасат”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(57) удрило во велосипедист П.Т.(65) и двајцата  од Прилеп.

Во несреќата, П.Т се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This