Шестмина привeдeни на вчерашниот натпревар поради нacилство и нeдолично однесување

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.11.2021 во 20.15 часот на арена „Тодор Проески”, полициски службеници од Единица за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Б.М.(34) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторен прекршок од Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортски натпревар. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.11.2021 во периодот од 18.10 до 18.40 часот на арена „Тодор Проески”, полициски службеници од СВР Скопје ги привеле Р.Ј.(41) од с.Батинци,скопско, М.А.(49), Г.Ц.(41) и Н.Б.(47) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторен прекршок од Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортски натпревар (палење на пиротехнички средства). По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 14.11.2021 во 13.50 часот на арена „Тодор Проески”, полициски службеници од Единица за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.С.(28) од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторен прекршок од Законот за спречување на насилство и недолично однесување на спортски натпревар (палење на пиротехнички средства). По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This