September 26, 2022, 8:54 pm

Авганистанците слетaa вечерва во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва во 20.30 на скопскиот аеродром пристигнa првата група од 300 Авганистанци, кои беа евакуирани последниве денови од Кабул.

До овој момент, Владата не соопштува каде ќе бидат сместени. Во која општина или објект низ земјава. Дали ќе бидат изолирани и обезбедени или пуштени слободно да се движат низ градовите и населените места.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This