Авионот на руската делегација пpинyден да кружи цел час околу Женева пред да добие дозвола за слетување

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Авионот со руската делегација и новинарите бил принуден да кружи околу Женева околу еден час пред да добие дозвола за слетување, пренесува репортерот на агенцијата РИА Новости.

Како што рече, стјуардесата им соопштил на сите патници дека авионот е на листата на чекање, па пилотот бил принуден да лета околу Женевското езеро десет пати пред да слета на аеродромот во Женева.

Очигледно, авионот со руската делегација бил принуден да чека бидејќи авионот со американскиот претседател Џозеф Бајден слетал малку порано.

Руската делегација пристигна во Женева за да учествува на самитот на претседателите на Русија и Соединетите држави, Владимир Путин и Џозеф Бајден.

Како што беше претходно најавено, авионот со рускиот претседател Владимир Путин треба да слета на аеродромот во Женева утре, непосредно пред средбата со Бајден.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This