Автомобил излетал од пат – возачот и сопатник се здобиле со повреди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.11.2021 во 07.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локалниот пат во с.Добарце, тетовско, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.С.(54) од с.Добарце, излетало од патот.

-Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This