October 6, 2022, 9:34 pm

Автомобил излета од пат – едно лице се здоби со тешки повреди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.11.2021 во 16.30 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на автопатот Миладиновци – Штип, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Б.А.Л.(56) од Кочани, изгубило контрола и излетало надвор од патот, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката З.А.Л.(55) од Кочани, констатирани од во Клиничката болница Штип.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на ОВР Свети Николе.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This