March 28, 2023, 12:43 pm

АДВОКАТОТ НА УБИЕЦОТ НА ЃИНЃИЌ: Пуштете го Ѕвездан, знам кој го уби премиерот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Судењето утврди дека Ѕвездан во 2003 година со снајпер го уби Ѓинѓиќ, но постојат многу теории дека тоа не е точно и дека тој не е вистинскиот убиец

Ненад Вукасовиќ, адвокат на осудениот Ѕвездан Јовановиќ за убиство на Зоран Ѓинѓиќ, тврди дека знае кој го ликвидирал премиерот.

– Зоран го убија моќници однадвор со кои дојде до конфликт и кои го доведоа на власт. Ако мислите дека семејството ќе биде задоволно кој било да биде осуден, тогаш се лажете – вели адвокатот.

Судењето утврди дека Ѕвездан во 2003 година со снајпер го уби Ѓинѓиќ, но постојат многу теории дека тоа не е точно и дека тој не е вистинскиот убиец.


Вукасовиќ тврди дека куршумот што го уби премиерот не дошол од улицата „Адмирал Гепард“, туку од улицата „Немањина“  и дека имало три куршуми, а првиот смртно го застрелал Ѓинѓиќ.

Третиот куршум се слушнал послабо од другите два и не можело да се утврди од каде доаѓал. Користен бил посебен уред кој го намалува звукот во радиус од 360 степени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This