January 30, 2023, 9:03 am

Ако сакате да ве следи среќата цел живот – еве што треба да направите вечерва пред да спиете

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За среќа, љубов, пари и здравје, како што велат Фенг Шуи мајсторите, треба под креветот да ставите предмет кој не го расипува протокот на енергија. Се работи за кутија со накит, која во себе ја собира позитивната енергија.

Кутијата може да биде со и без капак. Треба да биде цврста за да симболизира силна енергија. Најубаво е да се одлучите за дрвена кутија и да ја ставите под креветот пред спиење.

Она што е најважно е следново: Ако сакате љубов, внатре ставете нешто црвено, ако сакате пари, ставете внатре монети, но не злато или други предмети.

Положбата на кутијата треба да биде под креветот, некаде под вашата половина.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This