АЛЕН ДЕЛОН ПРИСТИГНА ВО БЕЛГРАД: Се очекува и Парис Хилтон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Познатиот француски глумец Ален Делон синоќа пристигна во Белград, објави српската телевизија РТС.

%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%be%d0%bd

Ален Делон пристигна во Белград, се очекува и Парис Хилтон

Според српските медиуми, посетата на актерот на Белград не е поврзана со филмската индустрија, туку станува збор за приватна забава организирана од светски позната козметичка компанија.

На забавата се очекува да присуствуваат и Парис Хилтон и јамајскиот пејач Шон Пол.
Трите светски јавни личности ќе останат три дена во Белград.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This