Амди Бајрам ја откажа свадбата на внуката

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам ја откажал свaдбата на внуката Перјан, која претходно била закажана во ресторан во Шуто Оризари. Покана за семејната забава на која пишува дека ќе се одржи утре, беше објавена на социјалните мрежи, по што се покрена лавина на реакции, бидејќи свадбите се забранети поради пандемијата со корона вирус.

Во телефонски разговор за “Фокус” Бајрам појаснува дека нема да има ништо од најавената свадба, бидејќи ги почитува одлуките на здравствените власти.

-На внуката Перјан, која го носи името на мојата сопруга, и правевме веридба пред повеќе од една година. Свадбата секако дека ни беше во план, поради вирусот постојано одложувавме, мислевме дека до октомври ќе се смири состојбата со пандемијата, но не излезе така. Свадбата е откажана, гостите се известени. Ќе чекаме да дојдат подобри времиња, не сакаме да биде загрозено ничие здравје – вели лидерот на Ромите, а до неодамна и пратеник, кој сега е веќе во пензија.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This