Англија оди во финале, ќе си ги одмери силите со Италија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Англија и Италија ќе играат во финалето на ЕП во недела откако денеска Гордиот Албион на Вембли беше подобар до Данска со 2-1.

Исто како и на вчерашното прво полуфинале, така и на второто 90 минути не беа доволни да се одреди патникот во финалето, откако Англија и Данска по регуларниот дел одиграа нерешено 1-1.

Данците поведоа со евроголот на Дамсгард од слободен во 30. минута, додека девет минути подоцна „гордиот албион“ израмни со автоголот на капитенот на Данска, Симон Кјаер.

Водството го донесе Кејн кој прв дојде до топката по промашениот пенал.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This