August 18, 2022, 9:08 am

Апсење на патот за Сончев град – ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12.12.2021 во 05.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на патот за Сончев град го лишиле од слобода А.А.Г.(19) од Скопје.

Лицето, информира МВР, е уапсено затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This