January 30, 2023, 10:02 am

Арифи открива зошто никој вечерва не даде изјава за пожарот во тетовската модуларна болница

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по состанокот на Кризниот штаб изјави дека нема да се даваат изјави, ниту детали за трагедијата, се додека не се добијат попрецизни информации по завршувањето на истрагата.

Од истите причини и премиерот Зоран Заев ја напушти зградата на Општина Тетово без изјава. Се очекуваат повеќе детали за несреќата во текот на ноќта или утрешниот ден.

Претходно министерот Филипче објави на Твитер дека во експлозијата и пожарот во модуларната болница загинале 10 лица, но дека тој број може да се зголеми.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This