February 6, 2023, 3:34 am

Арсовска: Бopбата пpoтив нacилcтвото врз жените и семејното нacилство треба да биде во фокусот на грижата на Скопје за скопјани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска, независната кандидатка за градоначалник на град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска оствари пријатен разговор со Елена Димушевска, извршна директорка на Национална мрежа против насилство врз жените и семејно насилство „Глас против насилство”.

Таа на својата официјална Фејсбук страница напиша дека со директорката Димупевска разговарале за потребата од координирано делување на граѓанските организации и градот Скопје и за потребата на креирање на целисходно решение за овој предизвик.

– Унапредување на политиките и праксите во борбата против насилството врз жените и семејното насилство е потребно да биде во фокусот на грижата на Скопје за скопјани, напиша Арсовска.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This