December 6, 2022, 11:42 am

Арсовска и Таравари на ќебапи вo чаршија, кај кандидатот за градоначалник на Чаир

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кандидатите за градоначалници на Град Скопје, Чаир и Гостивар, се дружеа во Старата скопска чаршија и разговараа, како што велат, за идната соработка меѓу нив.

Скопје се менува, време е тоа да го направи и Чаир, порача кандидатот за градоначалник од АА, Беким Сали.

Денес во Скопската чаршија ја пречекав независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје – најверојатно идна претседателка на Скопје, Данела Арсовска, како и мојот пријател од Алијанса за Албанците, досегашниот и идниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари.

Низ ручекот со традиционалните чаршиски ќебапи, имавме можност и да поразговараме за идната наша соработка.

Посебно разговаравме за можностите кои ги нуди Градот Скопје за скопските општини и за граѓаните од овие општини. Деновиве ќе имаме уште подобри и поконкретно вести. Скопје се менува. Време е тоа да го направи и Чаир, вели Сали.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This