Арсовска на средба со граѓаните во Градски парк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска денеска во Градскиот парк имаше средба со граѓаните на Скопје, соопштија од кабинетот на Арсовска.
– Граѓани од сите скопски населби дојдоа и лично да се запознаат и разговараат со, како што велеа, својот иден градоначалник. При тоа, тие отворено и непосредно дискутираа со Арсовска за програмата и визијата за модерно Скопје, информираат од прес службата на кабинетот на Арсовска.
Граѓаните, како што се вели во соопштението од Арсовска, на средбата ги изнеле своите разочарувања од моменталната состојба во градот, од големите недостатоци во функционирањето и управувањето со градските служби, загаденоста и нечистотијата во градот.
Воедно, на овој настан присуствувале и претставници на здруженија и граѓански асоцијации кои бараа исполнување и на специфични потреби за одредени групи граѓани и прилагодување на градската инфраструктура за сечии потреби

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This