February 29, 2024, 11:39 pm

Арсовска со честитка по пoвoд 11 Октомври: Овој ден е пoтceтник за нашата бopбa и нeпoкор, имаме обврска да пpoдoлжиме по тoj пaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Независниот кандидат за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница по повод денешниот празник 11 Октомври напиша честитка која во продолжение ви ја пренесуваме во целост:

„11 Oктомври е ден кога започнала нашата борба со бугарскиот фашистички окупатор.

Овој ден е потсетник за нашата борба, за нашиот непокор!

Овој ден треба да се потсетиме дека нашите предци ни оставиле аманет дека не треба да се откажуваме, дека треба да се избориме за она што е најважно.

Овој ден е денот кога покажавме дека знаеме да се избориме за слобода.

Затоа имаме обврска да продолжиме по тој пат и да обезбедиме подобра иднина на нашите идни поколенија.

Честит и вековит 11 Oктомври Македонијо!“

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This