February 26, 2024, 7:21 pm

Ахмети: Прстенот на нацијата Тирана – Скопје – Приштина, многу наскоро реалност

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, на социјалните мрежи изрази зафдоволство за одлуката на Уставниот суд во врска со изградбата на Коридорот 8 и Коридорот 10

„Задоволство е да ја споделам со вас одличната вест дека Коридорот 8 и Коридорот 10 немаат законска пречка на патот на нивната реализација! Уставниот суд денеска ја донесе конечната пресуда за правната исправност на постапката за реализација на најголемиот инфраструктурен проект во историјата на државата со познатата градежна компанија Бехтел – Енка. Прстенот на нацијата Тирана – Скопје – Приштина, многу наскоро РЕАЛНОСТ!“, напиша Ахмети

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This