Балканот повторно се тресеше: Нов земјотрес регистриран во Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер го погоди јужниот брег на Крит. Епицентарот на земјотресот, бил на 26 километри југоисточно од Закрос, на длабочина од 9,7 километри.

Во текот на денот, 8 часа претходно е регистриран земјотрес со јачина од 3,9 степени, на 40 километри северно од Ираклион.

Крит последниве денови последователно се соочува потреси.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This