February 6, 2023, 10:25 am

Бајден со настинка: Се тестирам секој ден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател Џо Бајден денес со засипнат глас и кашлици одржа говор за економијата, што ги мотивираше новинарите да прашаат за неговото здравје.

Бајден изјави дека има настинка, откако, како што кажа, стапил во контакт со неговиот настинат внук.

-Добро сум. Секој ден се тестирам за ковид. Ова го добив од мојот внук на една и пол година кој сака да му дава бакнежи на дедо. Настинка е само – додаде тој.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This