December 1, 2022, 10:28 pm

Без вода корисниците од Љуботенски пат

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради уличен дефект ф-100 мм на ул. 30/315 Радишани, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од истата улица (Љуботенски Пат).

Како што соопшти ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:40 часот до завршување со санација на дефектот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This