December 1, 2022, 8:08 pm

(Фото) Без коментар: За македонското знаме kpивична, а знамето на Голема Албанија може да се вее среде Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На социјалните мрежи се коментираат денешните протести за случајот „Монструм“.

Човекот од Пука Козметика, го судат за македонското знаме. Тука се вее знаме на Голема Албанија и никому ништо. Не е ни одземено знамето. Срамота за цел државен апарат. Срамота за Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This