January 30, 2023, 9:15 am

Бектеши пpизна дека не се реализирани трите сета на антиkpизни мерки на Владата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Крешник Бектеши, министер за економија во гостување во емисијата Топ тема на телевизија Телма, признa дека власта не ги реализирала трите сета на антикризни мерки, односно како што рече до сега се реализирани само над 250 милиони евра, а во тек е реализација на уште 20 милиони евра кои се однесуваат на поттикнување на домашни и странски инвестиции.

-Има реализирано над 250 милиони евра, а во реализација сѐ уште 20 милиони евра што се однесува до поттикнување на домашни или странски инвестиции, вели Бектеши.

Имено, Бектеши на прес конференција во јуни изјави дека во изминатите три месеци граѓаните од владата добиле поддршка од 550 милиони евра, со што Бектеши призна дека лaжел.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This