Битиќи не знае што ќе се случува со него: Мандатарот е тој што ќе одлучи дали ќе бидам во новата влада

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новиот мандатар е тој што ќе одлучи дали ќе бидам во идната влада или не, порача денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

– И пред 18 месеци, пред да се формира новата влада, реков дека ако мандатарот смета оти јас сум доволно спремен да одговорам на задачите секогаш сум подготвен да бидам дел од владата. Оставам и на новиот мандатар да процени дали во неговиот мандат со новата програма мојот профил најдобро ќе се вклопи, изјави Битиќи во одговор на прашање по отворањето на „Иновацискиот и бизнис форум Пеперутка“.

Тој нагласи дека како избран функционер во изминатите 15 месеци докажал дека одговорно треба да се постапува кон потребите на граѓаните и кон тоа што тие го очекуваат, додавајќи дека повторно би продолжил така да функционира.

– Секако мандатарот е тој кој ќе одлучи, посочи Битиќи.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This