December 6, 2022, 11:06 am

Боки 13 има cнимки oд Заев: Bлaдaтa билa cпpeмнa да инвecтиpa милиoни – cyдот oдлyчyва дaли ќe ги пpифaти кaкo дokaз

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Драма од рано изутрина во Кривичниот суд во Скопје, судот упорно не дозволува одбраната да ги изнесе материјалните докази пред вербалните докази односно сведоците.

Како што дознава „Инфомакс“ се работи за аудио и видео снимки од Зоран Заев и други високи функционери на СДСМ како во партијата така и во локалната власт.

Логично е за да може материјалните доказите да ги коментираат сведоците истите да бидат изведени пред вербалните докази.

Неофицијално во една од снимките се говори дека Владата е спремна да инвестира милиони евра во проектите на Меѓународниот сојуз.

Во моментов во тек е пауза на рочиштето на која судечкиот совет треба да одлучи дали ќе го прифати фамозното УСБ како доказ.

Паузата од 15 минути веќе одамна помина, но рочиштето се уште не е започнато.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This