БОСАНКА ВИНОВНА ЗА РАЗВОДОТ:причината е посериозна од обично неверство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Распадот на Бранџелина ги поттикна светските медиуми постојано да ги бараат причините за тоа.

Официјално, актерката се разведува од актерот поради непребродливи разлики. Таа побара и старателство над шестте деца.

Првите теории се дека Бред и неговите испади, агресија и прекумерено комсумирање на марихуана и алкохол, се причината што славната холивудска двојка се разделува по 12 години.

Според вториот бран на теории, виновникот е Анџелина, за која наводно и самиот Бред признал: Ја сакам, но таа жена е луда.

Драмата околу разводот на сега добива нова димензија, пишуваат српските медиуми. Наводоно, виновниците за најголемите кавги меѓу сопружниците се „кругот на вештици“, кои според Пит и го испрале мозокот на Џоли.

Бред Пит за распадот на бракот ги обвинува Босанката Арминка Хелиќ(48), лобистка за Сребреница и некогашна политичка советничка на поранешниот британски шеф на дипломатија, Вилијам Хејг  и Клои Далтон (37), и двете задолжени да и помогнат на Џоли да изгради политичка кариера.

arminka-helic-angelina-jolie-chloe-dalton-60f5b77c-d10a-43b4-9e5a-96d8695d0808

Тој е бесен поради фактот што Џоли во својот живот прифатила жени кои покрај професионалните ангажмани, се вмешале и во приватните работи.

Иако на почетокот тие и ги пишувале говорите, со текот на времето почнале да се мешаат и во нивните приватни работи, односно Пит посочил дека Арминка барала тие да го отпуштат речиси половина од персоналот, кој години наназад работел за нив.

andjelina-dzoli-31-1

Ова го збеснало Бред, кој на Анџелина и рекол дека тие се вештерки кои и го испрале мозокот. Сепак тоа не го промени ставот на актерката, која дури при поднесувањето на документите за развод била придружувана од Арминка, која инаку за своите услуги добива плата од 350 000 евра годишно.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This