Браво: Словенечки пожapникapи изгacнале пожap во куќа во Берово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска, во соработка со локалната противпожарна единица изгасиле опожарена куќа во Берово.

Покрај во спасувањето на опожарената куќа, словенечките пожарникари учествуваа и во гаснењето на шумскиот пожар во Малешевско-пијанечкиот регион.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This