December 9, 2023, 11:27 pm

(Видео) Брод со туристи се заглави во близина на Свети Наум

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Брод со туристи заглави (се насука) во близина на пристаништето кај Свети Наум, објави news 1.mk.

Бродот не успеа да се извлече со маневрите на капетанот и со помош на своите мотори, па беше извлечен од друг брод. Интересно е што туристите кои го испратија видеото снимиле колку издувни гасови кои ги испушти заринканиот брод кој дури и на лимот од задната страна ја има променето бојата од бела во црна.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This