February 7, 2023, 9:04 am

Бoг дa чyвa…: Жител од Кoчaни ja нaтeпaл cвojaтa мajкa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кочанската полиција приведе триесет и четиригодишен кочанец кој физички ја нападнал својата мајка. Настанот се случил во нивната семејна куќа.

„На 12.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Е.А.(34) од Кочани затоа што околу 16.00 часот во семејната куќа во Кочани физички ја нападнал неговата 63 – годишна мајка,“ информираат од СВР Штип.

По комплетирање на случајот против Е.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This