Бpaвo мajcтope: Столе Димитриевски нajдoбap гoлмaн нa Евро 2020

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И покрај двата порази на Македонија од Австрија и Украина, мора да се произнае дека Столе Димитриевски беше одличен на голот, а доказ за тоа е и статистиката.

Димитриевски статистички е најдобриот голман до сега на Евро 2020 со 11 одбранети удари и еден пенал, оној против Украина. По ваквите настапи на ова Европско првенство може да дојде и до трансфер на Димитриевски во некој поголем клуб.

Во овој момент македонскиот голман е член на шпанскиот Рајо Ваљекано.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This