Бpaнко се враќа на Фејсбук

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски уште повеќе ги подгреа шпекулациите дека се враќа во политиката. На Фејсбук се појави страница која го носи неговото име и на која има негови настапи, изјави и фотографии.Засега не е познато дали е ова негова лична страница или пак има администратор кој му ја уредува.

Покрај тоа, минатата недела беше промовирана и советничка група во Охрид која ќе учествува на локалните избори а кои важат за негови луѓе. Вакви листи се очекуваат и во другите градови како и во Скопје.

Црвенсковски пак останува на ставот да не коментира ништо и дали има намера повторно да се активира на политичката сцена во Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This