Велат дека е најубава жена на светот, СЕ PA3ГOЛИ, А МАЖИТЕ ПОЛУДEA

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Мадалина Генеа (33), која сите ги засени на фестивалот во Венеција пред две години, денес многумина ја сметаат за најубава жена на светот. Таа деновиве беше „уловена“ како летува со својот нов партнер во Портофино.

Мадалина во моментов живее во Италија каде работи како модел пред се, иако стана најпозната како актерка.

Оваа госпоаѓа има ИДЕАЛНА ЗАШТИТА од корона!?
Били Ајлиш објави нова песна, фановите ШОКИРАНИ

Поради нејзиниот егзотичен изглед, таа се појави во бројни кампањи, серии, телевизиски емисии, но и музички спотови.

Таа е толку убава што на нејзиниот шарм не можеа да одолеат ниту славните Лео ди Каприо, Џералд Батлер, Мајкл Фасбендер.

Инаку, Мадалина претходно беше во врска со дилерот на уметности Вито Шнабел, додека има ќер ка од врска со романски претприемач.

Мадалина станала модел на само 15 години. Своите први ревии ги направила во Милано, каде и денес живее.

Таа се појави и во спот на Ерос Рамацоти за песната „Il tempo tra di noi“, а во 2010 година учествуваше во италијанскиот „Танц со Ѕвездите“.
Таа ги замени пистите со филмски камери и играше во италијанскиот филм „I Soliti idioti“, по што доби улога во филмот „Дон Хамингвеј“. Таа глумеше заедно со славниот Мајкл Кејн во филмот „Youth “, а потоа и во „Зулендер 2“.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This