December 1, 2022, 8:35 pm

Велешанецот co индиcки coj ce вpaтил од Англија – хocпитaлизиpaн e ceдyм дeнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пациентот од Велес (43), кај кој е регистриран индискиот сој на ковид-19, се вратил од Англија пред две недели, дознава порталот Сакам да кажам.

„Лицето е вратено од Англија пред две недели, а хоспитализиран е седум дена на Инфективното одделение“.

„Пациентот е со полесна клиничка слика и не е на кислородна поддршка“, рече д-р Елеонора Јованова, портпаролка на Болницата за СДК.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This