Верижен судир во Лисиче – Комбе и неколку коли го блокираа сообраќајот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тешка сообраќајна незгода се случи попладнево во скопската населба Лисиче, во која учествуваа повеќе возила, од кои едно товарно.

Според информациите на Инфомакс, незгодата се случила на улицата Тодор Чангов во општина Аеродром. За сега нема информации за повредени или загинати.

По незгодата, полцијата го регулираше сообраќајот со цел нормален проток на возила.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This