August 10, 2022, 9:07 am

(Видео)БРУКА ВО ОХРИД: Владата се посрамоти пред германскиот министер за надворешни работи – држеа „трибина“ со самите себеси!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Попладнево, како дел од патувачкиот циркус на Владата во рамки на референдумската кампања беше и германскиот министер за надворешни работи Михаел Рот, кој зема учество во трибината која се одржа во Античкиот театар во Охрид

Трибина, на која присуствуваше германскиот министер, Никола Димитров, Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Јани Макрадули и обезбедувањето на функционерите.

Локалниот портал од Охрид, пишува дека владата се „избрукала“ пред германскиот МНР бидејќи зборувале самите со себе, наместо пред граѓани.

БРУКА пред министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот

На Антилки Театар во Охрид во моментов како дел од кампњата за референдумот тече дебата на која присуствува минситерот за надворешни работи Никола Димитров, Градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски, Јани Макрадули, како и германскиот министер за Европа Михаел Рот.

Античкиот театар е празен, а во публиката седат вработени во општинската админситрација кои стојат и глумат публика.

Се погласни се коснтатациите на аналитичарите дека референдумот во Охрид е пред колапс, и дека власта ќе мора или да прави фалсификат или да се соочи со фијаско во градот Охрид. – пишува порталот Охрид1.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This