August 18, 2022, 8:12 am

(Видео)КАКО КАТИЦА ДОБИВА ИНСТРУКЦИИ: Шилегов и Мисовски и шепкаат инструкции на Катица Јанева!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Очигледно, Петре Шилегов покрај функцијата портпарол на СДСМ, има добиено задача да биде и портпарол и помагач на Катица Јанева и СЈО.

misovski-janeva-640x335

Откако Катица Јанева се појави на денешната седница на Комисијата за политички систем каде треба да се разгледува Извештајот за работата на СЈО, пратениците од опозицијата Петре Шилегов и Горан Мисовски постојано суфлираат и даваат инструкции на Јанева како таа да се однесува и дали и што да одговара на поставените прашања од страна на пратениците.

Најверојатно Шилегов и Мисовски поучени од искуството од последното интервју на Катица Јанева за МРТВ, но и од уште неколку претходни гафови и киксови кои што ги направи Јанева, не сакаат да остават ништо на случајноста и се обидуваат на секаков можен начин да спречат тоа да се повтори и денес во Собранието на Република Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This