February 6, 2023, 9:50 am

(Видео)МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА ТРКАЧКА ПАТЕКА ВО АВСТРАЛИЈА: Македонската дијаспора не пропушта можност да го истакне Македонското национално знаме!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонците во дијаспората, особено оние во Австралија не пропуштаат можност да го промовираат македонизмот, далеку од својата родна земја, макар тоа понекогаш значело и возење на победнички круг на тркачка патека во Австралија

Погледнете го последното видео од нашата дијаспора во Австралија.

When Macedonia and VL Turbos are life

Posted by Macedonian Coalition on Sunday, September 2, 2018

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This