(Видео)НАРОДОТ СЕ САМООРГАНИЗИРА: Протест против двојазичноста во Прилеп!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва во Прилеп се одржа мирен протест против двојазичноста која беше изгласана од страна на пратениците на СДС во Собранието на Р.Македонија, без никаква претходна дискусија и дебата, и без присуствона опозицијата

 

Според информациите кои ги добивме од лица кои учествувале на протестот, истиот бил спонтан и ненајавен. Како што велат, со сопствените возила, со Македонски знамиња и пораки против двојазичноста продефилирале низ градот. Се надеваат дека во наредните денови ќе имаат поголема бројност.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This