November 29, 2022, 3:43 pm

(Видео)Сугарески го пpekршува изборниот молк, агитиpа меѓу граѓани и отвара партиски штабови во Прилеп

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Уште еден штаб на владеачка партија во Прилеп вечерва, спротивно на законите, беше забележан отворен, со што директно се прекршува изборниот молк. Пред штабот беше забележан и Горан Сугаревски, кој одби да одговори на прашањето на новинарот на Инфомакс, Милош Милошевски, зошто штабот е отворен и зошто се прекршува изборниот молк.

Сугаревски без да објасни зошто е отворен штабот продолжи со започнатито телефонски разговор

Милошевски, се обиде да добие одговор и од останатите присутни, кои не одговорија, туку само го прашаа кој е и што е и се повлекоа во просториите на штабот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This