(Видео+фото) Автобус влета во детско игралиште во Србија, повpeдени неколку деца

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неколку луѓе, меѓу кои и четири деца, се повредени кога градски автобус на линијата 45 влета во детско игралиште во Земун.
Автобусот на линијата 45 на приватниот превозник загуби контрола и влета во детското игралиште во улицата Краишка на бројот 74 во Земун околу 13:35 часот.

Три деца се пренесени на Детската клиника во Тирсова, едно лице во Земунската болница, а едно потоа пријавено во болницата, дознава РТС.

„Телеграф“ наведува дека автобусот удрил во автомобил, кој потоа удрил во друг автомобил, кој, пак, се забил во ѕид на локална продавница.

Возачот на автобусот инаку е уапсен, а според неофицијалните информации на полицијата ѝ рекол дека избегал од местото на настанот за да не го линчуваат. Наводно целиот бил крвав.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This