November 29, 2022, 2:31 pm

(Видео)Фото-галерија од катастрофалната сообраќајка и изјава на Зоран Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку 45 лица го загубија својот живот во катастрофалната сообраќајна незгода која се случи во близина на Дупница на АМ „Струма“ меѓу кои и 12 деца.

Во автобусот патувале 52 лица, а меѓу загинатите има и две близначиња. Седум лица се преживеани и испратени во урегнтниот центар во „Пирогов“.

Автобусот се враќал од Истанбул кон Скопје, а на граничниот премин „Капитан Андреево“ влегол вчеравечер околу 21.00 часот.

Инцидентот се случил нешто околу 03.00 часот.

На лице место се наоѓа премиерот Зоран Заев, МНР Бујар Османи и Венко Филипче.

Зоран Заев за телевизија 21 даде и телефонска изјава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This