(Видео+фото) Споменици на Асанж, Сноуден и Челси Менинг подигнати во Женева пред самитот Русија-Америка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во пресрет на самитот Русија-САД во Женева поставени споменици на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, поранешниот соработник на ЦИА, Едвард Сноуден и поранешниот аналитичар на американското воено разузнавање, Челси Менинг.

Група активисти, предводени од Специјалниот известувач на ООН за тортура и други сурови, нехумани или понижувачки постапки или казни, Нилс Мелцер и градоначалникот на Geneенева, Фредерик Перлер, се надеваат дека ќе го убедат американскиот претседател Џозеф Бајден да ги повлече обвиненијата против најпознатиот свиркач на светот.

1 коментар

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This