December 1, 2022, 10:26 pm

(Видео) Автобус влета во куќа додека сопственикот седел зад трпезариската маса

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Автобус број 15 удрил во куќа во Оксфорд додека возел – во тој момент, во куќата имало маж на ручек, кој, за среќа, не бил повреден.

Во моментот на судирот, автобусот бил празен и без патници. Мештаните од ова место рекле дека само слушнале голема експлозија во еден момент, а подоцна виделе автобус кој бил „заглавен“ во куќата на нивниот сосед.

Возачот на автобусот не е повреден.

Човекот чија куќа била уништена, бил сместен на безбедно додека не се утврди дека може да се врати во својот дом.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This